👈 دانلود اپ اندروید 👉

تحقیق بودجه در دستگاه های اجرائی

ارتباط با ما

فرمت: doc

... دانلود ...

دانلود تحقیق با موضوع بودجه در دستگاه های اجرائی،

در قالب word و در 113 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

فصل اول:

پیش گفتار

مقدمه (تاریخچه)

تعریف

ارتباط واحد بودجه با دیگر واحدهای دستگاه اجرایی (وظایف)

نمونه بخش نامه بودجه

اثرات ارقام افزایشی و اعلام شده در بخش نامه بودجه برهر یک از اقلام حقوق و مزایا

فصل دوم:

طبقه بندی هزینه ها

هزینه های پرسنلی

هزینه های اداری

هزینه های سرمایه ای

تفکیک و طبقه بندی هزینه های دستگاه اجرایی جهت بودجه بندی (بودجه عملیاتی)

فصل سوم:

تهیه و تنظیم بودجه

تصویب بودجه

اجراء بودجه

دستورالعمل فرآیند تخصیص اعتبارات مصوب دستگاه اجرایی

کنترل بودجه

روش های بودجه ریزی

نمونه محاسباتی بودجه

نتیجه گیری

منابع

پیش گفتار تحقیق:

با توجه به اینکه استان خراسان شمالی استان تازه تاسیس بوده و دستگاه های اجرایی (ادارات کل) هنوز آن سازماندهی یا چارت تشکیلاتی اداری مناسبی نداشته و هم چنین عدم داشتن نیروهای با تجربه که و متخصص انجام وظیفه می نمائید و مورد مهم تر این که نبود یک کارشناسان بودجه در خصوص تنظیم برنامه مالی؛ بودجه مال دستگاه اجرایی (ادارات کل) ما را برآن داشت تا این معضل بزرگ را بر طرف نموده و برای هرچه بهتر و تسهیل در کار بودجه ریزی دستگاه دولتی مجموعه ای را تحت این عنوان تهیه نمائیم و جای آن دارد که از مدیر کل پزشکی قانونی استان آقای دکتر جواد سالاری که ما را در تهیه این مجموع تشویق نموده اند قدر دانی می نمائیم.

مجموعه حاضر نتیجه 4 ماه تلاش و 1 سال تجربه تهیه کننده و نظر کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی در امور بودجه است که ابعاد کاربردی آن در قالب معیارهای علمی آمیخته شده است و محتوی این مجموعه در جهت تفکر سیستمی به صورت طبقه بندی ارائه شده و جنبه اجرائی و کاربردی دارد و برای کارشناسان بودجه دستگاه اجرای (ادارات کل) مفید و با جملاتی ساده و روان تشریح شده است و از تکنولوژی خاص در فرهنگ بودجه نویسی دستگاه دولتی (ادارات کل) برخوردار و از دیدگاه مسائل حقوقی و قانون بودجه به آن نگریسته شده است.

فصل اول:

- در این مجموعه از نظام مالی کشور در بحث مقدمه به تاریخچه بودجه ایران پرداخته شده است. پس از تعاریف بودجه فقط یک مورد که جامع و مانع باشد اشاره شده است.

- در بحث ارتباطات بین واحد بودجه با سایر واحدهای اداری، در جهت کسب اطلاعات در تدوین بودجه دستگاه اجرایی (اداره کل) به صورت روشن و گویا موارد مورد نظر تشریح شده و هم چنین نمونه ای از بخشنامه بودجه تصویب نامه هئیت محترم دولت که اساس و پایه بودجه ریزی می باشد آورده شده و افزایش که در آن اعلام شده، تاثیرش بر اقلام حقوق و مزایا ذکر شده است.

فصل دوم:

- موضوع طبقه بندی هزینه ها، هزینه های پرسنلی، اداری، سرمایه ای، به صورت کامل به آن اشاره شده و در مواردی هر هزینه را به صورت مختصری تشریح و ذکر و تعیین شده و بعد از طبقه بندی هزینه های دستگاه اجرایی بصورت مجزا طبقه بندی و آورده شد.

فصل سوم:

- موضوع بعدی در خصوص تنظیم، تصویب، کنترل و نظارت بر بوجه دستگاه اجرایی مختصری اشاره شده و بعد از آن انواع نظام های بودجه ریزی ذکر و تشریح شده و مختصری در خصوص نحوه تخصیص اعتبارات که دستورالعمل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است، آورده شد و در بحث آخر نمونه محاسبات بودجه دستگاه اجرایی تهیه و تنظیم شده است...

لینک کمکی